Kapłani

Proboszcz:
ks. Piotr KRUSZELNICKI

Ks. Piotr Kruszelnicki, ur. 18.09.1966r. w Inowrocławiu w rodzinie Józefa i Stanisławy Kruszelnickich. Po szkole podstawowej kształcił się w rodzinnym Inowrocławiu w tamtejszym Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, gdzie złożył egzamin dojrzałości. Następnie studiował w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie i 29.05.1993r. w katedrze gnieźnieńskiej otrzymał święcenia kapłańskie. W tym samym roku obronił tytuł magistra teologii na Uniwersytecie AM w Poznaniu w zakresie teologii dogmatycznej. Po święceniach był wikariuszem w podbydgoskim Rynarzewie w parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Po dwóch latach został kapelanem Ks. Bpa Jana Nowaka w Bydgoszczy w tamtejszej farze i pełnił tę funkcję w latach 1995-1996. Przez sześć kolejnych lat był wikariuszem w parafii św. Wojciecha i prefektem w III L.O. w Bydgoszczy. Od roku 2002-2005 kolejnym miejscem była parafia św. Apostołów Piotra i Pawła przy Placu Wolności w Bydgoszczy i katechizował w I L.O. w Bydgoszczy. W 2005 r. został wikariuszem w parafii św. Trójcy w Bydgoszczy i jednoczenie przez 6 lat uczył w Technikum Mechanicznym oraz X L.O. W 2011r. na mocy dekretu ks. Bpa Jan Tyrawy został mianowany proboszczem parafii p.w. Narodzenia NMP w Osielsku.

Wikariusz:
ks. Stanisław Gajek

Ks. Stanisław Gajek, ur. 14.01.1990 r., pochodzi z przepięknego miasta Solca Kujawskiego, z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Mieszkając w cieniu kościoła, przy nim dorastał, będąc ministrantem, później lektorem. Szkołę Podstawową i Gimnazjum ukończył w swojej rodzinnej miejscowości, zaś egzamin dojrzałości złożył w V Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy.

Dopiero na  pielgrzymce na beatyfikacje Jana Pawła II podjął decyzję o wstąpieniu do Wyższego Seminarium Diecezji Bydgoskiej. Właśnie tam, w sercu Kościoła, na placu św. Piotra, postanowił odpowiedzieć na Bożą Miłość i razem z prorokiem Jeremiaszem wypowiedzieć:

„Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść”. (Jr 20, 7a).

Święcenia prezbiteratu przyjął 26 maja 2018 roku w katedrze bydgoskiej. Uzyskując wcześniej tytuł magistra teologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na mocy dekretu ks. Bpa Jana Tyrawa został mianowany wikariuszem parafii p.w. Narodzenia NMP w Osielsku.