OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.11.2019

XXXII Niedziela Zwykła.

1. Obchodzony dziś IX Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym uświadamia nam, że w wielu krajach chrześcijanie oddają życie za wiarę w Jezusa Chrystusa i potrzebują naszej modlitwy oraz ofiary, jako naszej solidarności z nimi. Przy wyjściu z Kościoła do skarbon: pod chórem i św. Antoniego możemy złożyć ofiarę na Kościół Prześladowany.

1. Jutro 11. listopada przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy ginęli za naszą wolność. Podczas Mszy św. o g.8.00 i 18.00 będziemy modlić się za naszą Ojczyznę.

1. Ponadto w liturgii wspominamy w poniedziałek - św. Marcina z Tours, B., we wtorek - św. Jozafata B. i M. a w środę - Pierwszych Polskich Męczenników.

1. Chór parafialny spotyka się w środę o g.19.00, a schola i Oaza Dzieci Bożych w czwartek o g. 18.30. Oba spotkania w domu parafialnym.

1. Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej kieruje Petycję do Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Rady Miasta Bydgoszczy.. (txt).

1. Już Stary Testament pełen jest przykładów postaw prawdziwie patriotycznych, wystarczy zajrzeć do Psalmów, ksiąg Judyty i Estery, do proroków Izajasza, Jeremiasza, Nehemiasza, a także do Ksiąg Machabejskich. W przededniu Święta Niepodległości warto przeczytać w Przewodniku Katolickim o wielowiekowym patriotyzmie wobec naszej ojczyzny.

1. Pan powołał do siebie: śp. Krystynę Jachning - Gąsiorowski. Polećmy Ją i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu…