OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.12.2019

I Niedziela Adwentu

1. I niedzielą Adwentu - rozpoczynamy nowy rok duszpasterski. Jest to czas, przygotowania na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Najpiękniejszym wzorem tego czasu jest Matka Boża. Wraz z Nią będziemy kroczyć do Betlejem uczestnicząc w Roratach od poniedziałku do piątku o g.18.00. Rodziców bardzo prosimy o pomoc swoim dzieciom w dotarciu do kościoła. Zachęcamy dzieci, by na Roraty przynosiły serca z wypisanymi dobrymi uczynkami i lampiony. A w sobotę o g. 8.00 Roraty dla wszystkich. Zapraszamy.

1. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez czas Adwentu odprawiamy w środę w łączności z Mszą św. poranną o g. 8.00.

1. Chór parafialny spotyka się w środę o g.19.00, a schola i Oaza Dzieci Bożych w czwartek po Roratach.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w te dni od 7.30 - 8.00. i od 17.00 - 18.30. W I sobotę Mszę  św - roraty o g. 8.00  zakończymy  nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP. W I sobotę miesiąca o g. 18.00 spotyka się wspólnota Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

1. Biuro parafialne przez czas kolędy (grudzień ) otwarte od wtorku do piątku po Mszach o g. 8.00 i 18.00.

1. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, to akcja Caritas na nasz wigilijny stół. Świece są wsparciem  dla dzieci z ośrodków opieki zastępczej, domów dziecka oraz ofiary konfliktów wojennych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są świece duże -15 zł i małe - 6 zł.

1. Od dzisiaj przez wszystkie niedziele Adwentu wraz ze świecami można nabyć w zakrystii poświęcone opłatki.

1. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, poświęcenie medalików dzieciom do I-komunii św. podczas Mszy św. o g. 13.00.

1. Całe nasze życie składa się z czekań. Adwent to sztuka czekania. Jak go dobrze przeżyć, możemy  przeczytać w dzisiejszym  Przewodniku Katolickim.

1. Rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin. Plan przedstawia się następująco (txt) Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o g. 9.30 i 15.00. W soboty od 9.30 i 14.00 w niedziele o 14.00. Niedogodności co do godziny możemy zgłosić po Mszy św. w zakrystii.