OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.04.2019

Niedziela Palmowa

1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia. Będziemy przeżywać godzinę Jezusa, który wiernością odkupił nasze grzechy i dał nam udział w swoim zmartwychwstaniu.

1. Dzisiaj o 17.30 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy.

1. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach:             *Wielki Czwartek - o g.18.00 - pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa, które uobecnia Msza Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem obmycia nóg. Po zakończeniu Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy - miejsca , które symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie - czas opuszczenia i trwogę konania. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do g. 21.00.                                        *Wieki Piątek - o g. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O g. 18.00 - rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Liturgia Wielkiego Piątku to: liturgia słowa, uroczysta adoracja krzyża i przyjęcie komunii św. Kończy się złożeniem Jezusa do grobu. Zaraz po zakończeniu liturgii rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii i przejdzie ulicą Kwiatową, Magnoliową, Leśną i Centralną. Śpiew Gorzkich Żali i Adoracja Pana Jezusa złożonego w grobie do g. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.                                                                                          *Wielka Sobota - Wigilia Paschalna rozpocznie się o g. 21.00 obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni następuje liturgia słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia. Liturgię zakończymy uroczystą precesją Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę rozpoczniemy o g. 12.00 i święcić będziemy co godzinę, do 17.00. O g. 15.00 pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po niej święcenie potraw. Niech to sobotnie przyjście do Kościoła będzie okazją do adoracji Jezusa złożonego w grobie.

1. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy rezurekcją o g. 7.00. Nie będzie Mszy św. o g. 8.00, a pozostałe wg. porządku niedzielnego.

1. Do skarbon pod chórem i św.Antoniego można składać ofiary na kwiaty do grobuPańskiego.

1. W najbliższy poniedziałek 15.04. z racji świąt odwiedzimy chorych z możliwością spowiedzi i komunii św. Prosimy zgłaszać chorych po Mszy św. w zakrystii.

1. Zbiórka ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

1. Lektura Przewodnika Katolickiego doskonale wprowadzi nas  w głębię Wielkiego Tygodnia.

1. W minionym tygodniu Pan powołał do siebie: śp. Łucję Dończyk…