OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.09.2019

XXIV Niedziela Zwykła.

1. „ Przyjdźcie i radujcie się razem w tej godzinie powrotu do domu i pojednania” - słowa te nadal widnieją w Ewangelii jak błagalne zaproszenie. Naszą modlitwą możemy wyprosić powrót tym, którzy pobłądzili i odeszli.

1. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek - św. Korneliusz, Pap i Cyprian, B i M. w środę - św. Stanisław Kostka - patron młodzieży; w piątek - św. Męczennicy z Korei; w sobotę - św. Mateusz Apostoł i Ewangelista.

1. Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy trwa po Mszy św. porannej do g. 17.30.

1. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Spotkania chóru parafialnego odbywają się w środę o g. 19.00. Zaś schola dziecięca spotyka się  w czwartek o g. 18.30. Oba spotkania w domu parafialnym.

1. W piątek 20 września zapraszamy ministrantów i lektorów z rodzicami na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie po Mszy św. Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej Parafii,

1. Zamieszanie wokół zajęć z edukacji seksualnej w szkołach przyniosło jeden pozytywny skutek: przypomniało rodzicom, że ich dziecko to ich sprawa. Przewodnik Katolicki przypomina to dzisiaj, bo bywa, że rodzicom wydaje się, że sami nie wychowają swoich dzieci i potrzebują do tego pomocy specjalistów.