OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.10.2019

XXIX Niedziela Zwykła.

1. W tym tygodniu patronuje nam we wtorek  – św. Jan Paweł II, Papież .

1. Niech modlitwa różańcowa jednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są u nas: dla wszystkich codziennie o g. 17.30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.30.

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.

1. W środę w łączności z wieczorną Mszą św. nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W czwartek biuro parafialne otwarte do południa od 9.00 - 10.00.

1. Pielgrzymi udający się na się dwudniową Diecezjalną Pielgrzymkę dziękczynną za dar nawiedzenia na Jasną Górę  spotykają się w czwartek, 24.10  o g. 11.00. Prosimy tych pielgrzymów o potwierdzenie wyjazdu po Mszy św. w zakrystii.

1. Chór parafialny spotyka się w środę o g. 19.00. Natomiast schola dziecięca i Oaza Dzieci Bożych w czwartek o g. 18.30. Oba spotkania w domu parafialnym.

1. W sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie grupy młodzieżowej w Domu Parafialnym.

1. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicam dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I-Komunii św. Obecność przynajmniej jednego rodzica obowiązkowa.

1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Początek listopada związany jest z modlitewną pamięcią o naszych bliskich zmarłych. Obok gazet zostały wyłożone kartki do modlitwy za naszych zmarłych podczas „wymienianek”. Wypełnione najlepiej w mianowniku prosimy oddawać w zakrystii, bądź w biurze parafialnym. 1 listopada Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona o g. 13.00.

1. Green Office Ecologic, to firma, która wspólnie z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie pomaga Braciom i Siostrom w wierze na terenach objętych wojną lub innymi formami przemocy. 30.10.2019 r. od g. 12.00 - 13.00, organizowana jest przez te instytucje w naszej parafii akcja - zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Przychody z akcji zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zapraszamy do tego dzieła naszych parafian. Miejsce tej zbiórki to plac przy Domu parafialnym.

1. Jak ważna w życiu człowieka jest modlitwa mówi dzisiejsza Ewangelia. Jezus nauczył swoich uczniów modlitwy „Ojcze nasz”, a także opowiedział o tym, by być natrętnym w modlitwie. Co miał na myśli Zbawiciel? - wyjaśni nam Przewodnik Katolicki.

1. W minionym tygodniu Pan powołał do siebie: śp. Helenę KRASZKIEWICZ. Polećmy Ją i naszych bliskich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…