OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.06.2019

VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

1. Zgodnie ze zwyczajem w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego po Mszy św. zwanej sumą zdejmuje się z krzyża procesyjnego czerwoną stułę a z ołtarza figurę Zmartwychwstałego. Do skarbon pod chórem i św. Antoniego możemy złożyć ofiarę na świątynię Opatrzności Bożej - wotum wdzięczności Polaków.

1. W tym tygodniu  w liturgii patronują nam: w poniedziałek - św. Karol Lwanga i Towarzysze, M., w środę - św. Bonifacy, B. i M., a w sobotę - św. Jadwiga Królowa.

1. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W łączności z wieczorną mszą św. odmawiamy litanię do Jezusowego Serca i odmawiamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

1. W tym tygodniu przypada I-czwartek i I-piątek miesiąca. Spowiedź św. w te dni od 7.30-8.00 i od 16.30-18.00.

1. Chór parafialny spotyka się w środę o g. 19.00. Natomiast schola dziecięca w czwartek po Mszy św. wieczornej o g. 18.30.

1. W przyszłą niedzielę, 9.06.br. o g. 13.00. dzieci klas IV przeżywać będą swoją I-rocznicę przystąpienia  do Komunii św. Spowiedź św. dla nich i Ich Rodziców w piątek od g. 16.30.

1. O miejscu i czasie Wniebowstąpienia, a także o teologii i świętowaniu tego zbawczego wydarzenia w Kościele możemy przeczytać w Przewodniku Katolickim.

1. W minionym tygodniu Pan powołał do siebie: + Ryszarda Jankowskiego. Polećmy Go i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…