OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.02.2019

VI Niedziela Zwykła

1. Błogosławieństwa, to zachęta Jezusa, abym: po pierwsze przyjrzał się mojej własnej nędzy, głodowi, łzom i pogardzie, z którą się stykam..., a po drugie, bym przyjrzał się skupiskom nędzy wokół siebie. Przy takim spojrzeniu na ubóstwo największą wartością i skarbem staje się Bóg ze swoim królestwem oraz drugi człowiek — mój bliźni. Po Mszy św. wejdźmy do salki Domu Parafialnego, tam trwa akcja: „Dzień Dawcy Szpiku dla Antosia i innych”. Możemy tym aktem wejść na Górę Błogosławieństw.

1. W tym tygodniu przeżywamy w piątek: Święto Katedry św. Piotra Ap., a w sobotę wspomnienie - św. Polikarpa, B. i M.

1. W środę w łączności z wieczorną Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Zapraszamy na spotkanie Chóru Parafialnego w środę o g. 19.00 a w czwartek o g. 18.30 spotkanie Scholi Dziecięcej. Oba spotkania w domu parafialnym.

1. Zbiórka ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Chłopców do służby Panu Bogu przy Chrystusowym ołtarzu serdecznie zapraszamy.

1. Katecheza przygotowująca do bierzmowania dla klas 7 SP w najbliższy czwartek, rozpoczęcie Mszą Św. o godzinie 18.00.

1. Oaza dzieci Bożych spotyka się w soboty o 9.00, a duszpasterstwo młodzieży POWER również w sobotę o 19.00.

1. Przypominamy o 6-dniowej, lotniczej pielgrzymce do Włoch w miesiącu wrześniu: od 22.09 -28.09. br. Rzym, Watykan, Manopello, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo - Adriatyk, Bari. Prosimy o podjęcie decyzji do końca lutego. W zakrystii można nabyć szczegółowy plan pielgrzymki i dokonać zapisu.

1. Dziecko, które wskutek lat zaniedbań wychowawczych stoczyło się na dno, wagaruje, wulgarnie wyzywa rodziców, wychodzi i wraca kiedy chce, jest agresywne - recepty dla rodziców i odpowiedzialnych za wychowanie takich młodych ludzi podaje Przewodnik Katolicki.

1. Pan powołał do siebie śp: Hannę CHMIELNIK i Zofię LORENC-MELLER.