Proboszczowie i Administratorzy

Proboszczowie i Administratorzy 
parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osielsku 
(wykaz nie pełny)

1200 - 1570

Parafią zapewne zarządzali benedyktyni, brak o nich informacji.

1570 - 1596

Ks. Andrzej Zakrzewski

1596 - 1657

brak informacji

1657 - 1714

Ks. Wojciech Krzeszewicz

1716 - 27.02.1721

Ks. Michał Tatajski

05.04.1722 - 06.09.1740

Ks. Wojciech Franciszek Bielawski

03.12.1740 - 02.08.1774

Ks. Jan Zieliński

27.02.1775 - 14.01.1789

Ks. Wojciech Kulaszewicz

23.02.1789 - 1790

Ks. Jakub Pernarewski (proboszcz Dobrcza do 1826r., administrator Osielska) 

1790 - 1797

Ks. Antoni Smoczyński

28.08.1797 - 1817

Ks. Józef Markiewicz

1817 - 1820

Ks. Gozieniecki

1820 - 07.01.1857

Ks. Wojciech Gąsiorowski (o. Malachiasz - cystsers z Koronowa)

1857 - 1857 (I - IV)

Ks. Jan Kiewert

1857 - 1857 (IV - VII)

Ks. Jan Bunger

23.07.1857 - 1883

Ks. Jan Julian Schultz

24.07.1883 - 03.02.1901

Ks. Herman Józef Schultz

04.02.1901 - 1901 (VI)

Ks. Ignacy Nowacki

1901 (VI)

Ks. Hipolit Trętowski 

(Prawdopodobnie nie przybył do Osielska.)

23.09.1901 - 28.03.1927

Ks. Franciszek Jaruszewski

27.04.1927 - 10.02.1944

Ks. Apolinary Szwedowski 

(W 1940r. przymuszony do opuszczenia plebani, zamieszkał w wikariatce, majątkiem plebani zarządzał Niemiec Schadschneider.)

10.02.1944 - 25.01.1969

Ks. Franciszek Krzywdziński (najpierw administrator a od 1947r. proboszcz)

25.01.1969 - 01.07.1992

Ks. Henryk Mross

01.07.1992 - 11.12.1998

Ks. Witold Rejmak

12.12.1998 - 25.06.2008

Ks. Stanisław Skonieczka

25.06.2008 - 25-06-2011

Ks. Edmund Sikorski

26-06-2011 - obecnie 

Ks. Piotr Kruszelnicki

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.