Żywy Różaniec

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka;

jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła;

jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca."

(Jan Paweł II)

INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Listopad 2019

Intencja ogólna:

Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.

INTENCJE LOKALNE

1. O zwycięstwo Jezusa i Maryi w sercu każdego człowieka oraz o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie.

1. O siły duchowe i fizyczne dla prześladowanych chrześcijan.

1. O nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne oraz do Żywego Różańca.

1. O szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego w naszej parafii, Ojczyźnie i w świecie.

1. Za zmarłych parafian, zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i zmarłych polecanych w wypominkach

1. Za zmarłych członków Żywego Różańca i dusze w czyśćcu cierpiące