Żywy Różaniec

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka;

jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła;

jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca."

(Jan Paweł II)

INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Za lekarzy i pracowników akcji humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych ,którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.

INTENCJE LOKALNE

1. O pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.

1. O dobrą spowiedź wielkanocną dla naszych parafian i owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia.

1. O potrzebne łaski dla Papieża i w jego intencjach.

1. O nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne oraz do Żywego Różańca.

1. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Różańcowej dla Róż Żywego Różańca naszej Parafii.

1. O dar Nieba dla dusz w czyśćcu cierpiących.