Żywy Różaniec

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka;

jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła;

jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca."

(Jan Paweł II)

INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Czerwiec 2019

Intencja ogólna:

Aby kapłani, przez skromność i pokorę swojego życia, zaangażowali się na rzecz aktywnej i solidarnej służby najbardziej potrzebującym.

INTENCJE LOKALNE

1. Za Kościół Powszechny, by  się oczyszczał i szedł drogą swego powołania - drogą świętości.

1. O Polskę – Ojczyznę naszą, aby nie zatraciła wiary ojców i pozostała krajem katolickim, a także o pokój i pojednanie w Ojczyźnie.

1. Aby życie Maryi było dla nas wzorem macierzyństwa i wiary.

1. O to, by rodzice i opiekunowie podejmowali szczerą troskę o rozwój moralno-duchowy swoich dzieci.

1. O trwałość ludzkiej rodziny – związku mężczyzny i kobiety.

1. O zrozumienie znaczenia modlitwy różańcowej i o upowszechnienie tej modlitwy w rodzinach naszej parafii.